Cykl warsztatów

O projekcie

Cykl warsztatów przeznaczonych dla lekarzy rozpoczynających przygodę z EKG, ale także pielęgniarek, ratowników medycznych, fizjoterapeutów, techników medycznych.

O cyklu

Szkoła EKG

Sztuka interpretacji EKG wbrew pozorom nie jest wcale prosta, a w ostatnich latach ogólny poziom wiedzy na temat tej krzywej wyraźnie obniża się wśród medyków. Wychodząc naprzeciw potrzebom, postanowiliśmy stworzyć dla Was Szkołę EKG, w której wykładowcami będą wybitni polscy specjaliści, którzy na co dzień zajmują się interpretacją zapisów spoczynkowych, wysiłkowych, długoczasowych i rejestrowanych telemedycznie.

Zapraszamy do udziału w cyklu intensywnych, jednodniowych szkoleń, które będą miały formę praktycznych warsztatów opartych o liczne zapisy EKG z życia wzięte. Na początek proponujemy Szkołę Podstawową, przeznaczoną dla lekarzy rozpoczynających przygodę z EKG, ale także pielęgniarek, ratowników medycznych, fizjoterapeutów, techników medycznych. W dalszych planach Szkoła Średnia i Studia Wyższe!

Wykładowcy

Nasi specjaliści

dr n. med. Bartosz Szafran

Centrum Kardiologiczne Pro Corde Wrocław

dr hab. n. med. Krzysztof Szydło

I Katedra i Klinika Kardiologii Wydział Nauk Medycznych w Katowicach Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

dr hab. n. med. Ewa Piotrowicz

Kierownik Centrum Telekardiologii Instytut Kardiologii

prof. dr hab. n. med. Małgorzata Kurpesa

Katedra i I Klinika Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Szpital im. W. Biegańskiego

Opiekun naukowy

dr n. med. Bartosz Szafran

Opiekunem naukowym cyklu jest dr n. med. Bartosz Szafran, specjalista kardiologii i chorób wewnętrznych z ponad 20-letnim doświadczeniem, specjalista w leczeniu pacjentów z zaburzeniami rytmu serca, przewodnictwa, niewydolnością układu krążenia oraz wszczepionymi stymulatorami/kardiowerterami. Doktor Szafran jest autorem i współautorem kilkunastu podręczników EKG, kilkudziesięciu artykułów w czasopismach polskich i zagranicznych dotyczących elektrokardiografii, twórcą ponad 100 praktycznych warsztatów obejmujących tematykę EKG i wielu wystąpień na zjazdach krajowych i międzynarodowych. Jest też wieloletnim przewodniczącym komitetu organizacyjnego konferencji Kaprowisko, spotkania Asocjacji Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny PTK. Jego bogate doświadczenie gwarantuje wysoki poziom merytoryczny i organizacyjny Szkoły EKG, której jest głównym pomysłodawcą.

Masz pytania?

Krzysztof Nowiński

Koordynator cyklu konferencji

nr tel. +48 724 995 604